خانه / برای شیمون پرز احترام بسیار قائل هستم

برای شیمون پرز احترام بسیار قائل هستم

رخدادهای 29 فروردین 64

چکیده:

امام خمینی: نباید دور اسلام دیوار کشید ما تا جائی که قدرت داریم به درد مسلمانان جهان می رسیم.

 

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با رژه باشکوه در روز ارتش توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

 

آیت الله خامنه ای: ارتش ما امروز مقدم ترین صفوف را در جنگ اشغال کرده کرده است.

 

حسنی مبارک برای ملاقات با شیمون پرز اعلام آمادگی کرد.

 

دیدار مسئولین کشور با امام خمینی به مناسبت روز بعثت

در سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) رئیس جمهور، اعضای شورای نگهبان، نخست وزیر، اعضای هیئت دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه جمع کثیری از مسئولان کشوری و لشکری و نیز سفرا و کارداران کشورهای اسلامی در تهران در حسینیه جماران با امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

امام خمینی در این دیدار فرمودند: اخیراً یک حرکت خاصی پیدا شده است، سابق بود اما به این شدت نبود، سابق حرکاتی بود اما اخیرا در داخل و خارج یک حرکت خاصی پیدا شده و همه حرکت به این که بیاییم ما صلح کنیم. این نکته چی است؟ این طرفدارهای آمریکا در هر جا که هستند یک دفعه هم صدا، از مصر گرفته تا سودان گرفته تا همه جا یکصدا دارند می گویند که بیایید صلح کنیم، آنهایی که از اول می گفتند این حرف ها را کم بودند این اخیراً یک دفعه انسان می بیند که از داخل و خارج یک صدا، این از کجا پیدا شده که یک صدا در داخل و خارج می کنند که یا به صورت خیرخواهی یا به صورت ارعاب یا با طرح نفاق، که با نفاق کار را انجام بدهند. این نفاق این طور نیست که منحصر به این ملاهای درباری باشد که رساله می نویسند و کتاب می نویسند، این نفاق و ایجاد نفاق راجع به آنهایی هم که در خارج و داخل مردم را مأیوس خواهند بکنند، این نفاق آن هم هست، ایجاد نفاق می کنند دیگر. مأیوس کردن معنایش این است که این جوان هایی که الان دارند جانفشانی می کنند و با قدرت پیش می روند و قدرتشان عالمگیر شده است الان، انعکاسش در عالم پیدا شده است، اینها حالا به یاد این افتاده اند که بترسانند اینها را.

امام ادامه دادند: ما دفاع داریم می کنیم از حق اسلام، ما دفاع داریم می کنیم از حق مسلمین. ما جنگ نمی خواهیم بکنیم، از اول هم جنگ نداشتیم، شما اسلام شناسان نباید از دفاع از حق مسلمین بکنید؟ دیوار دور اسلام می کشید؟ ما در اقصی بلاد دنیا اگر یک کسی بهمان بگوید که (یا للمسلمین)، ما مؤظفیم که به درد آنها برسیم، هر قدری توانیم. ما نمی گوییم که ما می توانیم همه جا چه بکنیم، ما آن قدری که توانیم دفاع از حق مسلمین می کنیم. (1)

 

برگزاری مراسم روز ارتش با حضور رئیس جمهور

در خجسته سالروز 29 فروردین (روز ارتش) و در نخستین روز از هفته مودت آفرین نیروهای مسلح که مصادف با فرخنده سالروز مبعث رسول گرامی اسلام بود نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران طی آئین های ویژه ای که در سراسر کشور با شکوه تمام برگزار شد ضمن اعلام بیعت مجدد خود با رهبر انقلاب و فرمانده کل قوا امام خمینی توان رزمی خویش را در دفاع از تمامیت جمهوری اسلامی و حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به نمایش گذاشتند.

مراسم روز ارتش در تهران نیز با حضور آیت الله خامنه ای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع و فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد.

رئیس شورای عالی دفاع در این مراسم گفت: ارتش ما امروز مقدم ترین صفوف را در جنگ اشغال کرده است و دشوارترین حوادث را به جان خریده و می خرد و پرسنل غیور ارتش ما با قدرت تمام عناصر کارشکن را کنار زده و شایستگی خود را در دفاع از کشور و انقلاب به معنی واقعی نشان دادند.

رئیس جمهور با اشاره به مساله خودکفایی در ارتش نیز گفت: به فضل الهی امروز ارتش ما توانسته است قدم های بلندی به سمت خودکفائی بردارد و این موفقیت آنها در بین ارتش های تمام کشورهای جهان سوم نمونه است.(2)

 

مبارک: برای شیمون پرز احترام بسیار قائل هستم

خبرگزاری فرانسه گزارش داد حسنی مبارک در یک مصاحبه مطبوعاتی با روزنامه اسرائیلی «یدیوت آهارانوت» اعلام کرد: من برای شیمون پرز احترام بسیار قائل هستم و ترتیب یک ملاقات میان ما برای هر دو به یک اندازه اهمیت دارد.

وی افزود: من قبلا به اطلاع وی رسانیده بودم که آماده هستم او را در هر لحظه که بخواهد ملاقات نمایم. اما هنوز مساله «طابا» برای ما یک مساله ملی است. گفتنی است شهر بندری طابا واقع در دریای سرخ مورد ادعای مصر و رژیم اسرائیل می باشد.(3)

منابع:

1. کیهان، 31 فروردین 64، ص 18
2. جمهوری اسلامی، 31 فروردین 64، ص 11
3. کیهان، 31 فروردین 64، ص 20

انتهای متن/

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *