خانه / ایران منتظر پاسخ مثبت بغداد برای لغو روادید است

ایران منتظر پاسخ مثبت بغداد برای لغو روادید است

چگنی که برای شرکت در نشست سرکنسول های ایران در عراق به ریاست ایرج مسجدی سفیر کشورمان درعراق در بصره در جنوب این کشور بسر می برد، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تاکید کرد، ما با تکیه بر منویات رهبر معظم انقلاب ، خواست و تاکید رئیس جمهوری و وزیر امورخارجه کشورمان، به دنبال لغو روادید با عراق هستیم.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته طی سال های اخیر از سوی مقام های مختلف کشورمان برای لغو روادید میان ایران و عراق، ابراز امیدواری کرد که ‘در آینده نزدیک برادران عراقی ما به این جمع بندی برسند’.
چگینی در خصوص قیمت و نحوه صدور ویزای اربعین نیز گفت که طرف عراقی قیمت ویزا را 40 دلار تعیین کرده است و قرار شده ویزاها به شکل انفرادی صادر شود.
از مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص مشکلات کنسولی شهروندان ایران در خارج از کشور سوال کردیم که وی یکی از تاکیدات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان را رسیدگی سریع به مشکلات ایرانیان در خارج از کشور عنوان کرد.
وی گفت به جرات می گویم حرکت خوبی از ابتدای دولت یازدهم در این زمینه شروع شده و با قوت ادامه دارد.
وی افزود: شخص وزیر امور خارجه با ایرانیان خارج از کشور همواره در تماس است و اهتمام ویژه ای به مشکلات و مسائل آنان در گوشه و کنار دنیا دارد.
چگنی، با اشاره به خدمات در حال ارائه به ایرانیان، از جمله تلاش برای آزادی زندانیان ، اختصاص بودجه برای حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور و کمک به حل مشکلات حقوقی هموطنان ایرانی، گفت پیرو تاکید رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه کشورمان، سرکنسول گری های ایران در خارج از کشور خود را موظف به دفاع همه جانبه از حقوق ایرانیان خارج از کشور می دانند.
به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، درنشست روسای سرکنسولگری های ایران در عراق ، شامل نجف ، کربلا ، سلیمانیه ، اربیل و بصره ، مشکلات و موانع کار مسئولان نمایندگی های رسمی ایران در عراق مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست سفیر ایران در بغداد، ضمن اشاره به ضرورت رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان، بویژه در ایام اربعین حسینی، حل مشکلات زائران کشورمان را مورد تاکید قرار داد.
نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در عراق ، کشوری که شاهد بیشترین مسافرت های ایرانیان است، به باور بسیاری از کارشناسان، در خصوص حمایت از حقوق ایرانیان و حل مشکلات آنان عملکرد مثبتی داشته اند.
سالانه بیش از یک میلیون ایرانی بصورت زیارتی و سیاحتی به عراق سفر می کنند، این درحالی است که آمار ورود ایرانیان به عراق در موسم اربعین نیز حدود 2 میلیون نفر برآورد می شود.
خاورم*3*1770**380**

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *