خانه / اوقاف طرح تربیت حافظان قرآن مورد تأکید رهبری را اجرایی می‌کند

اوقاف طرح تربیت حافظان قرآن مورد تأکید رهبری را اجرایی می‌کند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان روز شنبه، 5 آذر در همایش یاوران وقف، رسالت و مهمترین هدف اوقاف را ترویج فرهنگ وقف برشمرد و گفت: وقف یک فرصت شرعی و قانونی برای افرادی است که می‌خواهند همدردی خود را با دیگر مردم اثبات کنند.
وی با اشاره به اهمیت وقف از ابعاد مختلف افزود: وقف سنت رسول خدا(ص) است و ما به عنوان جامعه‌ای مسلمان باید به این موضوع اهمیت دهیم، ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران کنونی با ایران قبل از انقلاب کاملا متفاوت است و نظام ما در برابر مشکلات عدیده‌ای از سوی دشمن قرار دارد.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با بیان اینکه وقف در چند زمینه مورد غفلت قرار گرفته است، بیان کرد: وقف علاوه بر اینکه موضوعی شرعی است، یک مسئله قانونی هم هست، اما در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی گفت: در شهر کرمان 100 مدرسه وجود دارد که اراضی آنها وقفی است و چندین بیمارستان وقفی در امر بهداشت و سلامت جامعه خدمات ارائه می‌دهند.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده بی‌مبالاتی برخی از مردم در حوزه وقف را از دیگر مشکلات این حوزه برشمرد و ادامه داد: وقف با نیت خیر و عام‌المنفعه موجب می‌شود، امکان هزینه کردن درآمد موقوفات در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، آموزشی و سایر حوزه‌ها فراهم شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان عدم آشنایی و التزام مردم به مسائل شرعی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اداره کل اوقاف کرمان طی سال‌های گذشته 110 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های احیای موقوفات سرمایه‌گذاری کرده است.
وی اظهارکرد: اوقاف امروز براساس سیستم‌های جدید به کار خود ادامه می‌دهد و در حال حاضر تمام وقفنامه‌ها، بازخوانی، بازرسی و با نیت واقف در سامانه ثبت شده‌اند.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده وقف را فرصت شرعی و عقلی دانست و گفت: اوقاف امروز جامع‌نگر است‌ و طرح تربیت حافظان قرآن کریم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب را اجرایی می‌کند.
وی اظهارکرد: از سال 91 تاکنون بیش از هزار نفر به کربلا و یک هزار و 433 نفر به مشهد مقدس اعزام و در کنار آن 60 امامزاده نیز بازسازی و نوسازی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به دریافت 6 هزار و 333 سند مالکیت تأکید کرد: تاکنون برای بیش از 10 هزار نفر که موقوفه در اختیار آنها بوده اما اجاره پرداخت نمی‌کردند، سند اجاره تنظیم شده است.
منبع: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *