خانه / مذهبی / اهواز| آیت الله حیدری: با اعتمادهای خیالی به آمریکا وقت‌مان را از دست دادیم

اهواز| آیت الله حیدری: با اعتمادهای خیالی به آمریکا وقت‌مان را از دست دادیم

آیت الله محسن حیدری در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز درباره خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام مقتضای طبیعت امپریالیستی و استکباری آمریکاست. درست است که در آمریکا جریان‌های مختلفی مانند جمهوری‌خواه و دموکرات وجود دارد اما در طبیعت استکباری مشترک‌اند ولی تاکتیک آنها متفاوت است.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات ماهیت استکباری بدقولی است، افزود: آنچه که در بدعهدی مدنظر است تنها منافع شخصی است و برای قولی که داده می‌شود هیچ ارزشی قائل نیست در حقیقت ترامپ نیز تجلی گاه این خصوصیت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری از ابتدا با وجود اینکه اجازه انجام مذاکرات با آمریکا را دادند اما صریحاً فرموده که هیچ اعتمادی به آمریکا ندارم و آمریکا به هیچ قولی پایبند نخواهند بود ناشی از ریزبینی، واقعیت بینی و بصیریت الهی است.

وی با اشاره به انجام مذاکرات توسط مسئولان کشور ادامه داد: اگر چه بسیاری از مسئولان این حقیقت را نمی‌توانستند هضم کنند اما خداوند با حوادثی که پیش آمد نشان داد حقیقت امر آن چیزی بود که مقام معظم رهبری فرموده بود و اکنون همه به این مسأله اذعان دارند.

آیت الله حیدری گفت: ما باید از روز اول دست بر زانوی خودمان می‌گذاشتیم و بدون  توجه به غربی‌ها برمی‌خواستیم؛ اگر نسخه اقتصاد مقاومتی رهبری را از همان ابتدا اجرا می‌کردیم اکنون بسیار پیشرفت کرده بودیم.

وی با بیان اینکه اکنون همه مسئولان باید به نسخه اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی رو بیاورند، تأکید کرد: تنها راه خروج از این بن‌بست‌ها روی آوردن به نسخه رهبری است؛ ما به آمریکا اعتماد کردیم، پس اکنون دیگر نباید این تجربه را نسبت به غربی‌ها نیز تکرار کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در صورت مذاکره با غربی‌ها باید دقیقاً هشدارهای که مقام معظم رهبری دادند لحاظ شود و از سوی غرب به ما تضمین داده شود.

وی تصریح کرد: همانگونه که وقت‌مان را با تخیلات نسبت به آمریکا از دست دادیم و برخی‌ها گمان می‌کردند که با نشست و برخواست با کدخدای جهان می‌توان همه مسائل را حل کرد، باید توجه داشته باشیم که اکنون دیگر نباید وقت‌مان را با اعتمادهای تخیلی به غربی‌ها از دست بدهیم.

آیت الله حیدری با بیان اینکه باید با واقعیت روبه‌رو بود، اظهار داشت: در عین انجام مذاکره و ادامه گفت‌و گو با غربی‌ها باید نسبت به داخل کشور نیز توجه کرد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *