خانه / مذهبی / اهواز|امیدواری بیش از حد به مذاکرات اشتباه بود

اهواز|امیدواری بیش از حد به مذاکرات اشتباه بود

آیت‌الله سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، با اشاره به موضوع خروج آمریکا  از برجام اظهار داشت: آقای روحانی از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم برنامه اصلی خود را بر مذاکرات برجام گذاشت و امیدواری بسیاری داشت که به واسطه برداشتن تحریم‌ها بتواند به برنامه و توسعه مورد نظر برسد.

وی افزود: اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند به مذاکرات خوشبین نیستم و همچنان که همان موقع نیز فرمودند مذاکرات ضرری ندارد و تجربه‌ای برای مسئولان و مردم است که همین اتفاق هم افتاد و با وجود اینکه ما اختیارات زیادی را دادیم و عقب نشینی داشتیم و در همان زمان هم مقام معظم رهبری تعبیر "نرمش قهرمانانه" را داشتند و ما نیز این نرمش قهرمانانه را انجام دادیم، اما آمریکا به تعهدات خود که جزو تعهدات بین‌المللی او بود، پایبند نبود.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: اشتباهی که توسط مسئولان، قوه مجریه و آقای روحانی انجام شد، این بود که به مذاکرات خیلی اتکا داشتند در حالی که باید اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشتند را در کنار مذاکرات دنبال می‌کردند.

وی با بیان اینکه امیدواری بیش از حد به مذاکرات اشتباه بود، گفت: اگر در کنار مذاکرات به بحث اقتصاد مقاومتی اهمیت می‌دادند، امروز در نقطه بهتری قرار داشتیم؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تجربه‌ای بود اما امیدواریم که مسئولان این تجربه را به خوبی به کار بگیرند و با اتکا به منابع بسیار داخلی خودمان بتوانیم به توسعه‌ای که لازم است دست یابیم.

آیت‌الله حسن‌زاده در پاسخ به این پرسش که با خروج آمریکا از برجام آیا همچنان برجام پابرجا می‌ماند یا باید به ادامه فعالیت‎های هسته‌ای پرداخته شود، عنوان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند به اروپایی‌ها هم خوشبین نیستم؛ بنابراین به نظر می‌رسد اینکه اروپایی‌ها بخواهند در مقابل آمریکا بایستند و برجام را حفظ کنند، در عمل کار بسیار دشواری برای اروپایی‌ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: حجم تجاری کشورهای غربی با آمریکا اصلاً قابل مقایسه با حجم تجاری با ایران نیست؛ اروپایی‌ها از نظر سیاسی نیز همیشه نشان داده‌اند که به هیچ وجه توانایی مقابله و ایستادگی در برابر با آمریکا را ندارند.

درباره ی

همچنین ببینید

توصیه سراج به نمایندگان درباره FATF

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *