خانه / مذهبی / انجام کارهای فرهنگی از مهم‌ترین نیازهای جامعه امروز است

انجام کارهای فرهنگی از مهم‌ترین نیازهای جامعه امروز است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار مهر، عبدالله جلالی غروب سه‌شنبه در مراسم افتتاح نمایشخانه مردمی محراب که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت امور فرهنگی در کشور اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های موجود برای انجام امور فرهنگی و تبلیغی، وجود اماکن مذهبی و فرهنگی است و باید از ظرفیت این مکان‌ها برای انجام این امور استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: انقلاب اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده است و در حال حاضر عزت، اقتدار و استقلال کشور را مرهون شهدایی هستیم که برای استقلال کشور جان خود را فدا کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم اقدامات فرهنگی بسیار خوبی داشته است، گفت: خوشبختانه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گام‌های بسیار خوب و ارزشمندی در زمینه‌های فرهنگی و علمی برداشته است که یکی از اقدامات این شورای ورود به موضوع فرهنگ شهروندی بوده است.

وی با اشاره به اینکه نامی که برای نمایشخانه مردمی محراب انتخاب شده، بسیار با مسمی و مناسب است، ادامه داد: افتتاح نمایشخانه مردمی محراب، اقدام بسیار ارزشمندی است و این نمایشگاه اثرات مثبت زیادی در جامعه خواهد داشت چراکه در شرایط فعلی انجام کارهای فرهنگی، از مهم‌ترین نیازهای جامعه است.

مصلی قدس قم قطب علمی، فرهنگ و اجتماعی شهر شده است

جلالی با بیان اینکه مصلای قدس در ایام اربعین و مناسبت‌های مختلف نقش کارکردی خود را نشان داده است، اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، مصلای قدس تبدیل به یک قطب علمی، فرهنگ و اجتماعی در شهر قم شده است و این بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جامعه دچار بیماری فرهنگی شده است، گفت: بیماری فرهنگی جامعه امروز در سه بُعد اخلاقی و رفتاری، اعتقادی و معاشرتی است که جامعه را دچار چالش نیز کرده است و باید اقداماتی برای رفع این بیماری‌ها و مشکلات انجام شود و مصلای قدس با ظرفیت عظیمی که در اختیار دارد، می‌تواند در این زمینه بسیار تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در کشور خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا همه مساجد شهر قم، هر هفته یک شب را به کتابخوانی اختصاص دهند، اگر این حرکت و جریان به خوبی در قم مدیریت شود، این فرهنگ به یک فرهنگ عمومی در تمام کشور تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به بارش برف و راهبندان‌های ایجاد شده در محورهای مواصلاتی شهر قم گفت: در مسئله راهبندان اخیر که به دلیل برف و باران به وجود آمده بود، مصلای قدس بسیار فعال عمل کرد و خدمات ارزنده‌ای مانند اسکان و رسیدگی به افرادی که در راه مانده بودند، انجام داد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *