خانه / دینی / امکانات همه دستگاههای استان قزوین برای ترویج نماز بسیج شود

امکانات همه دستگاههای استان قزوین برای ترویج نماز بسیج شود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌ الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که دردفتر امام جمعه بوئین‌ زهرا برگزار شد، با اشاره به اجلاس سراسری نماز که ۳۰ آذر در بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام خود به اجلاس بیست و ششم، بر لزوم بکارگیری همه امکانات برای دعوت به نماز تأکید کردند و فرمودند مسئولان مؤمن در نظام اسلامی باید امکانات گسترده‌ خود را در خدمت این دعوت قرار دهند.

وی افزود: ما نیز باید با پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب در راستای تحقق فرمایشات ایشان حرکت کنیم و از همه امکانات استان برای دعوت به نماز استفاده کنیم و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نشویم.
 
امام جمعه قزوین در ادامه با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت مسیح (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خاطرنشان کرد: توجه داشته باشیم که وقتی قرآن کریم یهودیان را با مسیحیان مطرح می‌کند، از ناهنجاری‌های یهودیان سخن می‌گوید و حتی در برخی آیات که ناهنجاری‌ها را مشترک در بین یهودیان و مسیحیان مطرح کرده، تأکید می‌کند که شروع کننده، یهودیان بودند و مسیحیان نسبت به آن‌ها عکس العمل نشان داده‌اند.
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در برخی از آیات تفکیک و تفاوت بین مسیحیان و یهودیان را به خوبی نشان می‌دهد و در آیه ۸۲ سوره مائده می‌فرماید: «مسلما یهودیان و کسانی را که شرک ورزیده‌اند دشمن ‌ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی یافت و قطعا کسانی را که گفتند ما نصرانی هستیم نزدیکترین مردم در دوستی با مؤمنان خواهی یافت زیرا برخی از آنان دانشمندان و رهبانانی‌اند که تکبر نمی‌ورزند».

آیت‌الله عابدینی در ادامه به اهمیت فضای مجازی اشاره و تأکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرصت‌های فضای مجازی را بسیار بیشتر از تهدیدهای آن‌ معرفی کرده‌اند و ما نیز می‌باید از جنبه فرصت بودن آن استفاده‌ بیشتری کنیم.

وی بیان کرد: باید روحانیون هم مهارت استفاده از فضای مجازی را داشته باشند تا بتوانند برای تبلیغ امور دینی و پاسخگویی به شبهات از این ابزار بهره مند شوند.
 

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *