خانه / دینی / امام جمعه نجف: نظارت آمریکایی ها بر انتخابات مردود است/پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ بود

امام جمعه نجف: نظارت آمریکایی ها بر انتخابات مردود است/پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ بود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، القبانچی در خطبه های امروز نمازجمعه نجف اشرف، پیشنهاد برخی افراد برای ورود نیروهای آمریکایی به موضوع نظارت بر انتخابات در مناطق سنی نشین را رد کرد و گفت نیروهای داخلی و عراقی قادر به ایجاد امنیت در این مناطق (که به تازگی از دست داعش آزاد شده) هستند و وارد کردن نیروهای خارجی در انتخابات مغایر با قانون اساسی است.
وی گفت اعلام وزارت مهاجرت مبنی بر بازگشت بیش از دو ونیم میلیون آواره به مناطق خود وتلاش برای بازگشت سایر آوارگان باقی مانده در ماه های آینده نشان می دهد که این بهانه برای به تعویق انداختن انتخابات به دلیل عدم بازگشت آوارگان باطل است.
وی در پاسخ به برخی مخالفان روند سیاسی کنونی در عراق که انتخابات پارلمانی عراق (22 اردیبهشت 97) را انتخاباتی فرقه گرایانه توصیف و از مردم خواسته اند در آن شرکت نکنند، تاکید کرد انتخابات در عراق فرقه گرایانه نیست و هرکس در انتخاب خود آزاد است.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و گفت: جهان با خروش مردم ایران به خروش آمد و اقدامات امام خمینی (ره) در مبارزه با شاه و قدرت او در سرنگون کردن رژیم شاهنشاهی را دنبال می کرد.
او افزود امروز به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم. ما بر این باوریم که این پیروزی، یک پیروزی محلی و یا منطقه ای یا قومیتی نبود بلکه یک نقطه عطف در تاریخ معاصر ایجاد کرد و پیروزی اسلام و شیعه و مردم مستضعف بود.
وی در پایان عناصر پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را ملت آگاه، مرجعیت دینی دین عنوان کرد.
امام جمعه نجف همچنین لغو تابعیت شهروندان بحرینی از سوی دولت این کشور با انگیزه های فرقه گرایانه را محکوم کرد و گفت دولت بحرین با این اقدام در همان راه لغزنده ای گام بر می دارد که صدام (دیکتاتور پیشین عراق) پیمود.
خاورم**380**

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *