خانه / دینی / امام جمعه جدید طبس معرفی شد

امام جمعه جدید طبس معرفی شد

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا محمدی به سمت امام جمعه طبس منصوب و در جلسه شورای اداری معارفه شد.

وی صبح امروز ساعت وارد شهر دارالمؤمنین طبس شد و پس از استقبال پرشور مردم و برخی مسؤولان به زادگاه امام جمعه فقید طبس رفته و در آرامگاه نمادین حجت‌الاسلام‌و المسلمین مهاجریان‌مقدم به ایشان ادای احترام کرد.

امام جمعه طبس پس از آن با حضور در گلزار مطهر شهدا نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و به زیارت آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) مشرف شد.

محمدی در ادامه با حضور در جلسه شورای اداری به عنوان سومین امام جمعه طبس پس از حجج فقید اسلام حائری‌طبسی و مهاجریان‌مقدم، منصوب و معارفه شد.

مردم ولایتمدار و انقلابی طبس که در سوگ و بزرگداشت روح معنوی شهر و امام جمعه فقید؛ زنده‌یاد حجت‌الاسلام و المسلمین مهاجریان‌مقدم سنگ تمام گذاشته بودند، امروز نیز از حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی استقبال باشکوهی نمودند و یک بار دیگر پیمان خود با ولایت و انقلاب و روحانیت را به نمایش گذاشتند.

امام جمعه طبس در حاشیه معارفه خود، در محل سالن میقات‌الرضا عنوان داشت: خوشبختم که توفیق حضور در شهرستانی که سابقه و دیرینه بسیار زیادی دارد حضور پیدا کردم و امیدوارم بتوانم منشاء خیر و برکت با حضور مردم و علما باشم و امیدوارم با خیرات و برکاتی که از این شهر شنیدم بتوانیم راه را با قوت ادامه دهیم.

محمدی ادامه داد: وجود بارگاه منور حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) می‌تواند طبس را به قطب فرهنگی شرق کشور تبدیل کند.

وی در خصوص اهمیت نماز جمعه با توجه به سخنان امام و رهبر معظم انقلاب، بیان داشت: نماز جمعه مرکز وحدت است و امروز نماز جمعه تریبون نظام بوده و سیاست‌های نظام از نمازهای جمعه تبیین می‌شود و بصیرت و آگاهی که مردم ما در راهپیمایی‌ها و حضور در صحنه دارند نقشه‌های استکبار جهانی را نقش بر آب می‌کند.

امام جمعه طبس گفت: نماز جمعه بصیرت‌افزایی خوبی برای مردم داشته و قطعا منشاء خیر و برکات بوده و امیدواریم بتوانیم این مسیر را با قدرت ادامه دهیم تا کشور به آنچه که مایه خیر و برکت است برسد.

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *