خانه / مذهبی / افتتاح ده‌ها طرح محرومیت‌زدایی با حضور فرمانده نیروی‌ زمینی سپاه در شهرستان «سرباز»

افتتاح ده‌ها طرح محرومیت‌زدایی با حضور فرمانده نیروی‌ زمینی سپاه در شهرستان «سرباز»

سرهنگ شهرام اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم سیستان وبلوچستان مردمانی نجیب و پایبند به ارزش‌های نظام مقدس اسلامی هستند، خدمت‌ رسانی به آنها در دستور کار جدی نیروی زمینی سپاه قرار گرفت که در این خصوص فرامین ویژه فرماندهی نیروی زمینی سپاه نیز تسریع دهنده حرکت بود.

معاون مهندسی رزمی و اقتصادی قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه افزود: به همین منظور امروز و با حضور سردار پاکپور فرماندهی نیروی زمینی سپاه، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب‌شرق کشور و استاندار سیستان‌وبلوچستان، با اجرای خط لوله‌کشی به طول117 کیلومتر بیش از25 روستا از نعمت آب لوله کشی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی اضافه کرد: به منظور تامین آب روستاهای منطقه مورتان در شهرستان سرباز نیز 22سد خاکی احداث گردید که تا حدودی بتوان مشکل کمبود آب بهداشتی مردم را برطرف کنیم. همچنین 14 مدرسه جدید نیز در روستاهایی که فاقد مدرسه بود و یا مدارس آنها به صورت کپری فعالیت می‌کرد احداث شد تا فرزندان این مرز و بوم دیگر سرمای زمستان و یا گرمای تابستان مانع ادامه تحصیل آنها نشود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مردم این منطقه از شرایط مالی خوبی برخوردار نیستند، به منظور خدمات رسانی به آنها تعداد 179 منزل احداث و تحویل شهروندان گردید.

اسکندری تصریح کرد: شهرستان سرباز علیرغم خدماتی که در آن انجام شده است اما از لحاظ زیرساخت جاده ای با مشکلات جدی مواجه است که به منظور برطرف کردن بخشی از مشکلات، بیش از 70 کیلومتر جاده احداث شد که با اجرای این طرح مسیر ارتباطی بیش از 14 روستا برقرار و تردد در این مسیرها راحت تر شد.

وی بیان کرد: احداث دو قنات، فعال‌سازی یک کارگاه اشتغال‌زایی برای زنان بی‌سرپرست، توزیع سبد کالا بین روستائیان منطقه و توزیع پوشاک و البسه مدارس میان دانش‌آموزان از دیگر طرح‌هایی بود که با حضور سردار پاکپور در منطقه مورتان شهرستان سرباز اجرایی شد.

وی اضافه کرد: به منظور تشویق و ترغیب دانش آموزان منطقه، بیش از 2500 دانش آموز بسته‌های آموزشی شامل کیف، لوازم التحریر ایرانی اسلامی، خودکار و… خود را به مدت یکسال کامل دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم این منطقه بسیار نجیب و عاشق میهن اسلامی هستند و هر چقدر برای آنها کار شود باز هم کم است و به دلیل محرومیت‌های موجود، حجم خدمات باز هم به طور کامل پاسخگوی نیاز کامل این مردم نیست که می طلبد دولت نیز در این زمینه به طور جدی‌تری وارد عمل شود.

وی تصریح کرد: تجهیز زیرساخت‌های جاده‌ای و آموزشی، تامین آب شرب بهداشتی و خدمات درمانی جزو اولویت‌های مهم مردم منطقه است که باید برطرف شود و اگر دولت نیز در این مباحث مشارکت بیشتری داشته باشد و بتواند قیر و آسفالت جاده‌های احداث شده را در اختیار قرار دهد کمک شایانی کرده و مردم منطقه نیز از شرایط بهتری برخوردار خواهند شد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *