خانه / دینی / اعزام سه فروندهواپیما کمک های بسیجیان شرق شهر اصفهان به مناطق زلزله زده

اعزام سه فروندهواپیما کمک های بسیجیان شرق شهر اصفهان به مناطق زلزله زده

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، سرهنگ دوم پاسدار علی مقوا ساز روز دوشنبه در آستانه هفته بسیج و در جمع خبرنگاران افزود : کمک های مردمی برای مناطق زلزله زده در 50 نقطه شهر اصفهان جمع آوری شد.
وی اضافه کرد: همچنین سه گروه تخصصی بسیج ناحیه امام صادق (ع) اصفهان در مناطق زلزله زده حاضر هستند.
فرمانده ناحیه امام صادق (ع) گفت : امسال در هفته بسیج یک هزار و 500 عنوان برنامه در سطح پایگاه ها و حوزه های بسیج شرق شهر اصفهان برگزار می شود.
وی اعزام 20 گروه جهادی به مناطق محروم حاشیه نشین شهر را از جمله برنامه های بسیج در این هفته عنوان کرد و افزود: فعالیت های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی مهمترین سرفصل های اقدامات گروه های جهادی است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) ادامه داد: در این هفته طرح ‘شهید رهنمون’ با اعزام تیم های پزشکی این ناحیه به بخش های حاشیه ای شهر و ویزیت رایگان مردم این مناطق اجراخواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: همچنین طرح مشاوره کشاورزی با حضور خواهران فعال در بسیج کشاورزی اصفهان به منظور بهینه سازی مصرف آب کشاورزی در مناطق حاشیه ای شهر اصفهان برگزار خواهد شد.
وی مقابله با آسیب های اجتماعی را از دیگر طرح های بسیج عنوان کرد و گفت: در این حوزه قرارگاه جواد الائمه (ع) در خصوص مقابله با اعتیاد طرحی در هفت گام در دستور کار دارد و همچنین طرحی با عنوان تحکیم مبانی خانواده در خصوص کاهش طلاق در دستور کار این قرارگاه قرار گرفته است.
سرهنگ مقواساز گفت: برپایی ده ها نمایشگاه و کارگاه اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های بسیج در راستای گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی است که در هفته بسیج در سطح پایگاه های بسیج برگزار می شود.
وی همچنین با اشاره به افتتاح ورزشگاه ها، پایگاه ها، حوزه ها و سایر مراکز بسیج در هفته بسیج، گفت: در مجموع پنج هزار متر مربع به زیرساخت های فرهنگی، ورزشی و اجرایی بسیج افزوده می شود.
وی خاطر نشان کرد: بسیجیان ناحیه امام صادق (ع) در سال جاری 2هزار نشست خانوادگی با عناوین ‘مادرانه’ ویژه مادران و ‘دختران’ ویژه دختران در سطح 200 مرکز بسیج خواهران این ناحیه برگزار کرده اند.
سرهنگ مقواساز حضور بسیجیان در گلستان شهدای اصفهان و عطر افشانی مزار شهدا در پنجشنبه دوم آذر، حضور بسیجیان در نماز جمعه و همایش دوچرخه سواری ‘بسیج و هوای سالم’ در سوم آذرماه، حضور بسیجیان در مراکز سالمندان، آسایشگاه ها و بیمارستان ها در روز شنبه چهارم آذرماه، همایش شکوه مقاومت در روز یکشنبه پنجم آذرماه، راه اندازی گشت های بسیج محله محور در ششم آذررا از مهمترین برنامه های این ناحیه در روزهای هفته بسیج عنوان کرد.
پنجم آذر روز تاسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) است.
هفته بسیج از 29 آبان آغاز و تا پنجم آذر ماه ادامه دارد.
ناحیه بسیج امام صدق(ع) بخش غربی شهر اصفهان از محور خیابان چهارباغ را، تحت پوشش خود دارد.
/7134/ 6022 خبرنگار : محمد کامران – انتشار دهنده : عمادی

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *