خانه / اعتبارات استانی برای اربعین ‌کافی نیست

اعتبارات استانی برای اربعین ‌کافی نیست

آیت‌الله سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با اشاره به اربعین اباعبدالله الحسین‌(ع) و لزوم آماده جهت برگزاری هرچه باشکوه آن اظهار داشت: اربعین حسینی به عنوان مهم‌ترین رویداد از اهمیت بالا و خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به این‌که اربعین حسینی روز زیارتی خاص اباعبدالله الحسین(ع) است، ادامه داد: استان خوزستان باتوجه به دو مرز شلمچه و چذابه پذیرای میلیون زائر بوده و خواهد بود.

امام جمعه موقت اهواز با بیان این‌که واقعه مهم اربعین حسینی باید از جهت فرهنگی و محتوایی مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: هدف اصلی از زیارت در اربعین حسینی باید مورد توجه قرار گیرد و زیارت نامه امام حسین(ع) بسیار ارزشمند و بامحتوا است.

حسن‌زاده با اشاره به این‌که علاوه بر عمق بخشیدن به زیارت، باید رفاه بیشتری برای زائران فراهم و سفر خوبی را برای آنها از جهت امکانات و مقدمات در مرزهای شلمچه و چذابه ایجاد کرد، افزود: از مسئولان استانی به ویژه استاندار خوزستان بابت اهتمام ویژه در این دو مرز تشکر و تقدیر می‌کنیم.

وی عنوان کرد: انتظار است که اعتبارات ملی برای اربعین حسینی(ع) مد نظر قرار گیرد و مسائلی نظیر آب، حمل و نقل، زیرساخت نیز باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد و تلاش‌های بسیاری زیادی نیز در این زمینه انجام شده است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به این‌که اعتبارات استانی برای اربعین حسینی کافی نیست، خاطرنشان کرد: با اعتبارات ملی مسئولان می‌توانند با آرامش خاطری فعالیت کنند.

حسن‌زاده با بیان این‌که در اربعین حسینی مردم را باید پای کار آورد، عنوان کرد: کسانی که در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) مشغول هستند در حوزه حمل و نقل و جابجایی زوار نیز وارد و زمام امور را به دست بگیرند.

وی گفت: کسانی که دست‌اندرکار اربعین حسینی هستند باید در کارها اخلاص داشته و از رقابت‌های ناسالم اجتناب کنند و هدف آنها ترویج مکتب اباعبدالله الحسین(ع) باشد.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *