خانه / مذهبی / «اعاده اموال نامشروع»| ابطحی: برخی افراد در رسیدگی به فساد برخی از وابستگان حتی حاضر‌ند ‌اعلام جنگ کنند

«اعاده اموال نامشروع»| ابطحی: برخی افراد در رسیدگی به فساد برخی از وابستگان حتی حاضر‌ند ‌اعلام جنگ کنند

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره طرح 2 فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» اظهار داشت: اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی درباره ثروت‌های نامشروع و فراهم شده از رشوه، اختلاس، خیانت، سرقت، جعل و غیره است، گفتی است که در اوایل انقلاب با تشکیل دادگاهی ویژه به نام دادگاه اصل 49 به برخی از اموال طاغوتی‌ها و سردمداران رژیم سابق و سرمایه‌داران وابسته به آن‌ها رسیدگی شد.

وی ادامه داد: برخی از این افراد فراری بودند و درباره آنها مصادره اموال صورت گرفت، اما متأسفانه پیرامون مدیران بعد از انقلاب چون اصل را بر قرائت اصالت و صحه گذاشتیم به این امر توجه چندانی نشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این وضعیت، کم کم باندهای فساد تشکیل شد و مافیای ایجاد شده از رانت قدرت و وابستگی‌های قبیلگی و جناحی استفاده کردند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب 13 سال پیش هشدار جدی راجع به فساد برخی از مسئولان و همچنین موضوع اشرافی‌گری دادند، تصریح کرد: به دنبال این هشدارها به زمان حاضر و مسائلی رسیدیم که متأسفانه امروز رخ داده است، به گونه‌ای که می‌بینیم برخی افراد در خصوص رسیدگی به فساد برخی از وابستگان حتی حاضر هستند که اعلام جنگ کنند.

ابطحی با اشاره به طرح آماده شده در زمینه اعاده اموال نامشروع بیان کرد: برای ارائه این طرح تصمیم گرفتیم که منتظر فرارسیدن زمان مناسب باشیم، ما منتظر بودیم تا بحث بودجه در مجلس به پایان برسد تا طرح اعاده اموال نامشروع را در مجلس ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه رسیدگی به اموال تمام مقامات براساس ماده 29 برنامه ششم در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: براین اساس اموال تمام کسانی که از ابتدای انقلاب مسئولیت داشته‌اند از هر گروه و دیدگاه سیاسی و وابسته به هرشخص و جناحی بررسی می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم که این موضوع را از حرف و شعار خارج کرده و به منصه ظهور برسانیم، مردم از حرف و شعار خسته‌ شده‌اند و باید رسیدگی به این امر مهم را در عمل نشان داد.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه در این زمینه به دنبال بهانه نقض قانون و نبودن قانون نباشد، گفت: این راه را رهبر معظم انقلاب باز کردند چرا که آبروی نظام از آبروی برخی از اشخاص بالاتر است.

ابطحی تصریح کرد: ما گاهی مصلحت اندیشی می‌کنیم تا آبروی افراد حفظ شود اما این فقط مربوط به شخصیت حقوقی افراد نیست بلکه به آبرو و مصلحت نظام نیز مربوط است.

وی با بیان اینکه باید جلوی برخی از تعلل‌ها و سهل‌انگاری‌ها گرفته شود، افزود: باید با رسیدگی دقیق و عادلانه و البته قاطع این موارد بررسی شود چراکه این انتظار مردم از جمهوری اسلامی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای شورای اسلامی بیان کرد: اگر زمان فراهم شود تا قبل از عید نوروز این طرح را بررسی می‌کنیم و اگر اینگونه نشد بعد از عید بررسی طرح انجام می‌شود.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *