خانه / استقبال اتحادیه عرب و کشورهای اسلامی و عربی از آشتی ملی فلسطین

استقبال اتحادیه عرب و کشورهای اسلامی و عربی از آشتی ملی فلسطین

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، این سازمان در بیانیه ای این اقدام را به گروه های مختلف فلسطین، عموم مردم این کشور و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان تبریک گفته و این اقدام را موجب یکپارچگی گروه های فلسطینی دربرابر چالش هایی دانست که فلسطین با آن دست به گریبان است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این اقدام گروه های فلسطینی می تواند اهداف ملت فلسطین در دستیابی به آزادی، استقلال و پایان دادن به اشغالگری صهیونیست ها و تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شریف براساس مرزهای 1967 را محقق سازد.
در همین حال «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن استقبال از توافق ملی گروه های فلسطینی، از گفت و گوی گروه های فلسطینی برای واگذاری اداره غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین ابراز رضایت کرد.
از سوی دیگر،«یوسف العثیمین» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی با استقبال از توافق جنبش های فتح و حماس، اعلام کرد: آشتی ملی بین گروه های فلسطینی می تواند یک گام مهم در تحقق آرمان های مردم این کشور باشد و آنها را قادر می سازد تا با مشکلات و چالش هایی مقابله کنند که اشغالگران صهیونیست بر ملت فلسطین اعمال کرده اند.
همچنین کشورهای مختلف اسلامی و عربی از جمله ترکیه، عمان، قطر و بحرین نیز با صدور بیانیه ای از توافق بین گروه های فلسطینی استقبال و ابراز امیدواری کردند که این مساله بتواند زمینه ساز تشکیل دولت مستقل فلسطین به مرکزیت قدس شریف شود.
به موجب این توافق اداره نوار غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین واگذار می شود.
«عزام احمد» به نمایندگی از جنبش فتح و «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و در حضور «خالد الفوزی» وزیر اطلاعات مصر این توافق را عصر پنجشنبه در قاهره امضا کردند.
شبس**9363*مترجم: محمد تدو××انتشاردهنده: عزیز موسوی

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *