خانه / ادامه دیدارهای معاون وزیرخارجه آمریکا در بیروت

ادامه دیدارهای معاون وزیرخارجه آمریکا در بیروت

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، نهاد المشنوق روز جمعه در دیدار با ساترفیلد از میانجیگری آمریکا برای حل بحران مرزهای دریایی و زمینی بین لبنان و اسرائیل استقبال کرد.
در این دیدار «الیزابت ریچارد» سفیر آمریکا در بیروت نیز حضور داشت.
وزیر کشور لبنان بر حق کشورش در استفاده از آب های منطقه ای و نفت موجود در آن تاکید کرد و گفت: لبنان به دشمن اسرائیلی اجازه استیلا بر ذره ای از حقوقش در زمین و دریا را نخواهد داد.
طی روزهای اخیر دو رخداد ساخت دیوار حائل از سوی رژیم صهیونیستی که لبنان بخش هایی از آن را در خاک خود می داند و نیز ادعاهای مقام های رژیم صهیونیستی در تعلق داشتن مالکیت بلوک نهم نفت و گاز لبنان به این رژیم جنجالی شد.
المشنوق در همین حال تبدیل شدن اختلاف مرزی با اسرائیل به رویارویی نظامی را رد کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری ملی لبنان، ساترفیلد نیز در این دیدار ضرورت موفقیت آمیز بودن کنفرانس «رم 2» برای حمایت از نیروهای پلیس و ارتش لبنان تاکید کرد.
از سوی دیگر سمیر جعجع رهبر حزب نیروهای لبنان نیز میزبان ساترفیلد بود. به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری ملی لبنان جعجع درباره این دیدار گفت: اصلی ترین موضوع مورد گفت و گو در این دیدار مناطق مورد اختلاف مرزی زمینی و دریایی بین لبنان و اسرائیل بود.
وی گفت که طرف آمریکایی پیشنهادی را برای حل اختلاف ها درباره مرزهای زمینی به روسای سه گانه و وزیر خارجه لبنان ارائه کرده است.
جعجع از دولت لبنان خواست تا راه حل ارائه شده از طرف هیات آمریکا را برای رسیدن به بهترین راه برون رفت بررسی کند.
بین لبنان و رژیم صهیونیستی 13 نقطه مرزی مورد اختلاف وجود دارد. مقام های لبنانی می گویند تا زمان به توافق نرسیدن بر سر مرزها، رژیم صهیونیستی نباید دست به ساخت و ساز بزند چرا که برخی از این اقدامات اکنون در خاک لبنان قرار دارد.
دیوید ساترفیلد در چهار روز دیدار از لبنان با مقام های مختلف این کشور دیدار کرد.
گفته می شود یکی از اهداف این سفر تلاش برای کاهش تنش بین لبنان و رژیم صهیونیستی است. از نظر برخی از ناظران، تنش بین دو طرف در شرایط کنونی چندان به نفع واشنگتن نیست. بویژه اینکه آمریکایی ها به تازگی یک رشته تحریم های اقتصادی و فشارهای مالی را علیه حزب الله لبنان کلید زده است و می خواهد دست کم در برهه کنونی جنس حملات علیه این حزب «نرم» اما از نظر خود آنها، «اثرگذار» باشد.
هفته پیش نیز هیاتی از وزارت خزانه داری آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به نهادهای مالی لبنان با هدف دور شدن از ارتباط با حزب الله، به بیروت سفر کرد.
قرار است «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا نیز هفته آینده در چارچوب یک سفر منطقه ای به بیروت سفرکند.
خاورم**2054

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *