خانه / مذهبی / اجرای «ارکستر رتوریک» فرهنگسرای فردوس روی صحنه تالار رودکی

اجرای «ارکستر رتوریک» فرهنگسرای فردوس روی صحنه تالار رودکی

اجرای «ارکستر رتوریک» فرهنگسرای فردوس روی صحنه تالار رودکیبه گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از  حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزهای شنبه و یکشنبه 7 و 8 بهمن ماه ساعت 20، “ارکستر رتوریک” به رهبری «رضا مریوند» و کنسرت مایستر «فربد لطیفی» در تالار رودکی اجرا می شود.

گفتنی است؛ در این ارکستر، قطعاتی فاخر از موسیقی کلاسیک و آثاری از چایکوفسکی، موتزارت، برامس، گوستاومالر، افنباخ، روسینی، سن سان، شوپن، ویلالوبوس، اشتراوس، پیاتزولا و … به رهبری «رضا مریوند» اجرا خواهد شد.

مریوند در سال ۱۳۹۲ “ارکستر رتوریک” را تشکیل داد و در مقام مدیر هنری و رهبر ارکستر از آن زمان تاکنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده است و در اولین سال فعالیت این ارکستر به عنوان گروه برگزیده سومین جشنواره شمسه معرفی گردید، از دیگر فعالیت‌های ارکستر رتوریک همکاری در فیلم سینمایی «صله سحر» به کارگردانی فرزین مهدی پور و بازی استاد پرویز پورحسینی می‌توان اشاره نمود. وی همچنین به عنوان رهبر ارکستر با گروه‌هایی چون ارکستر گلهای نوین (موسیقی ایرانی گلها)، ارکستر و کر کنسرواتوار تهران و … همکاری داشته است و هم اکنون در فرهنگسرای فردوس سرپرستی کانون موسیقی آکادمیک تهران را بر عهده دارد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *