خانه / آیت‌الله مکارم شیرازی: شهرداری‌ها جان شهر‌ها را تمیز کنند

آیت‌الله مکارم شیرازی: شهرداری‌ها جان شهر‌ها را تمیز کنند

خبرگزاری فارس: مرجع تقلید شیعیان گفت: باید سازمان فرهنگی ـ. هنری شهرداری تهران برای همه سنین برنامه داشته باشد؛ برنامه واحد به درد همه نمی‌خورد، هر کدام از اقشار برنامه خاصی نیاز دارند.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار رئیس سازمان فرهنگی ـ. هنری شهرداری تهران با اشاره به هیأت امنای این سازمان اظهار کرد: هیأت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، یک هیأت امنای قوی است و سازمان امکانات فراوانی برای نشر فرهنگ اسلامی است.

وی ادامه داد: امکان انجام کار‌های زیادی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران وجود دارد، شهرداری تنها وظیفه پاکسازی شهر را ندارد و باید جان شهر هم توسط شهرداری تمیز شود و مردم به لحاظ فرهنگی رشد کنند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: برای پیشرفت یک پرنده دو بال نیاز است که این دو بال با هم مساوی هستند، برای این که یک جامعه پیشرو و کارساز را داشته باشیم باید آن جامعه هم از نظر ظاهر و هم از نظر معنویت خوب باشد، آموزش بدون پرورش به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ویژگی‌های مدینه فاضله اظهار کرد: شهری می‌تواند مدینه فاضله باشد که مردم در آن به اخلاق توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: در کنار آموزش قرآن باید مسئله ترجمه و تفسیر قرآن هم مورد توجه قرار بگیرد، باید برنامه‌های تفسیر این کتاب آسمانی در جامعه گسترش پیدا کند. در زمینه قرآن باید به دنبال نشر این کتاب آسمانی هم باشیم، نهج البلاغه به خصوص کلمات قصار امام علی (ع) هم جزو برنامه‌های فرهنگی شهرداری تهران قرار بگیرد.

این مرجع تقلید افزود: باید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای همه سنین برنامه داشته باشد، برنامه واحد به درد همه نمی‌خورد، هر کدام از اقشار برنامه خاصی نیاز دارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی، خبررسانی در خصوص برنامه‌های فرهنگی شهرداری تهران را ضروری دانست و تصریح کرد: غالب مردم از این برنامه‌ها بی اطلاع هستند، اطلاع رسانی در این خصوص را می‌توان از طریق صدا و سیما، فضای مجازی و تبلیغات انجام داد، باید یک گروه از افراد متخصص محتوای این تبلیغات را تعیین کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در زمانی زندگی می‌کنیم که اسباب انحراف و فساد از هر زمانی فراهم‌تر، گسترده‌تر و عمیق‌تر است، در مقابل این فضا، وظیفه سنگین‌تری داریم و حالت منفعلانه نمی‌گیریم، خداوند هم کمک می‌کند.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *