خانه / آل یس مستحکم ‌ترین سنگر در برابر هجمه ‌های آخرالزمان است

آل یس مستحکم ‌ترین سنگر در برابر هجمه ‌های آخرالزمان است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی، شامگاه جمعه در نخستین برنامه عطر عاشقی سال جدید که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: زیارت، بیعت با امام است چرا که زیارتنامه حضرات معصومین در اصل همان مرام ‌نامه، خداشناسی، دل ‌شناسی، خودشناسی، نیاز شناسی و پیام زندگی توحیدی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آل یس بهترین و مستحکم ‌ترین سنگر در هجمه ‌های آخرالزمان است گفت: همانطور که یس قلب قرآن است امام زمان (عج) نیز قلب عالم امکان است از این ‌رو تنها راه نجات از سختی ‌های آخرالزمان متوسل شدن به ایشان است.

صدیقی با بیان اینکه زیارتنامه کلاس معرفت در محضر ائمه اطهار(ع) است، ابراز کرد: حضرات معصومین روایت را در خور استعداد و فهم مخاطبانشان مطرح می‌ کردند اما در دعا چون خودشان با خداوند نجوا داشتند در اصل تجلی وجودی خودشان را به نمایش می‌ گذاشتند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) خلیفه و مظهر خداوند بر روی زمین هستند، اظهار داشت: ارتباط برقرار کردن با اهل بیت(ع) در اصل انس گرفتن با خداوند است.

وی در خصوص اینکه دو زیارتنامه آل یس و زیارت عاشورا حدیث قدسی و از ذات ربوبی بیان و در اختیار مردم قرار گرفته است، گفت: همه زیارتنامه ‌ها از جانب ائمه اطهار(ع) بیان شده غیر از دو زیارتنامه آل یس و زیارت عاشورا که خداوند در این دو زیارتنامه با خلیفه و نمایندگان خود صحبت کرده است و این نشان از قیمت و ارزش این دو زیارتنامه دارد.

این کارشناس حوزه مهدویت با تاکید بر اینکه زیارت آل یس عشق بازی با خداوند است، عنوان کرد: زیارت آل یس افزون بر اینکه بعد احساسی، حبی، عاطفی و توحیدی دارد انسان با قرائت این دعا عرض ارادتی به امام زمان(عج) می‌ کند بنابراین اگر کسی با اعتقاد سالم و صدق راستین آبروی خودش را به امام زمان(عج) امانت دهد ایشان به طور قطع به بهترین شکل از این مهم امانت داری خواهد کرد.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *