خانه / آذرشهر از چشم‌انداز توسعه پایدار شهری عقب مانده است

آذرشهر از چشم‌انداز توسعه پایدار شهری عقب مانده است

عبدالله سیف زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آذرشهر اظهار کرد: مسئولان استانداری و کارشناسان در جلسات توجیهی شوراهای شهر، همواره بر مؤلفه سابقه مدیریت شهری، تخصص و توانمندی شهرداران منتخب تأکید می‌کنند.

عضو شورای شهر آذرشهر با اشاره به اینکه شهردار منتخب فاقد تخصص و سابقه مدیریت شهری است، بیان داشت: شاخص‌های توانمندی، شایسته سالاری، تخصص، تعهد و سابقه مدیریت قوی از مؤلفه‌های یک شهردار است و به رغم اینکه شهردار منتخب فردی شایسته و متعهد است، ولی تخصص و سابقه مدیریت شهری ندارد.

وی بابیان اینکه آذرشهر از چشم انداز شایسته و توسعه پایدار شهری عقب مانده است، افزود: آزمون وخطا در انتخاب شهردار هیچ توجیهی ندارد فلذا انتظار می‌رفت اعضای شورا در بررسی گزینه‌های پیشنهادی و انتخاب شهردار، تجربه مدیریت شهری، تخصص و برنامه‌های کاری شهردار منتخب را با دقت و حساسیت بیشتری بررسی می‌کرد.

عضو شورای اسلامی آذرشهر با اشاره به اینکه جو انتقادی شدیدی در خصوص شهردار منتخب وجود دارد، افزود: شورای شهر مسئولیت سنگینی در قبال آرای مردمی دارد و به خاطر تصمیم اخیر شورای شهر، جو شدید نارضایتی در سطح شهر حاکم شده و شورای شهر باید به انتقادات افکار عمومی پاسخگو باشد.

سیف زاده بابیان اینکه شهرداری با بحران شدید مالی مواجه است، افزود: شورای دوره پنجم خزانه خالی شهرداری را تحویل گرفته و برای پرداخت حقوق کارکنان و همچنین اجرای پروژه‌های مالی با بحران شدید مالی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه انتخاب شهردار متخصص و توانمند می‌تواند شهرداری آذرشهر را از بحران مالی نجات دهد، افزود: یک شهردار متخصص و کارآمد می‌تواند با ارائه راهکار و ارائه برنامه جامع، ایجاد درآمد پایدار، جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه‌های مشارکتی، شهرداری آذرشهر را از بحران مالی نجات دهد.

عضو شورای اسلامی آذرشهر بابیان اینکه به شهردار منتخب رأی نداده است، افزود: هرچند که به شهردار منتخب به خاطر نبود تخصص و نداشتن سابقه مدیریت شهری رأی نداده‌ام، ولی به رأی سایر اعضای شورای شهر و قانون تمکین می‌کنم و در صورت تأیید نهایی حکم شهردار منتخب، در راستای تعامل، انسجام و توسعه شهری از شهردار حمایت خواهم کرد.

سیف زاده با تأکید بر ساماندهی نیروهای قراردادی شهرداری افزود: با توجه به بحران مالی شهرداری، ساماندهی و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی ضروری است و باید فرآیند قانونی با حفظ عدالت و بدون تبعیض اعمال شود.

وی تصریح کرد: شورای دوره پنجم باید قانون گرا و متفاوت از دوره‌های قبل باشد و با پرهیز از بخشی نگری و نگاه از بالا به پایین و با حفظ وحدت، انسجام و آینده نگری در راستای توسعه پایدار شهری و منافع مردم حرکت کند.

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از تسنیم، جلیل جهان پور کوزه کنانی با سه رأی اعضای شورای اسلامی شهر، به عنوان شهردار منتخب آذرشهر انتخاب شده و برای طی مراحل قانونی به فرمانداری و مراجع مربوطه معرفی شده است، وی کارشناس ارشد حقوق بوده و رشته تحصیلی وی غیر مرتبط با مدیریت شهری است.

انتهای پیام /

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *