خانه / مذهبی / آخرین اقدامات وزارت بهداشت برای ساماندهی علوم آزمایشگاهی

آخرین اقدامات وزارت بهداشت برای ساماندهی علوم آزمایشگاهی

دکتر باقر لاریجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طرح جامعی درخصوص علوم آزمایشگاهی در وزارت بهداشت طراحی شده و این طرح در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع خدمات آزمایشگاهی طرح مبسوطی است که پیشنهادات خوبی در زمینه آموزش علوم آزمایشگاهی در بردارد گفت: این طرح در مجموعه وزارت بهداشت مورد بحث قرار گرفت و در حال نهایی شدن است.

 لاریجانی گفت: امیدورایم این طرح بتواند با کمک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مسئولین حوزه وزارت بهداشت مسیر خود را با موفقیت پیش ببرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این طرح جزئیات مفصلی و ابعداد مختلفی و از سطح بندی خدمات آزمایشگاه‌های کشور تا سطح بندی ارئه کنندگان خدمات علوم پزشکی در آن مورد توجه قرار گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین در طرح جامع خدمات آزمایشگاهی افرادی که می توانند مسئولیت های فنی آزمایشگاه ها را برعهده بگیرند و سطح بندی در خصوص اینکه چه آزمایشاتی در آزمایشگاه ها قابل انجام است ذکر شده است.  

 لاریجانی تاکید کرد: به نظر میرسد با نهایی شدن طرح جامع علوم حوزه آزمایشگاهی در کشور  سرو سامان جدیدی به آموزش علوم آزمایشگاهی داده می شود.  

لاریجانی در در پاسخ به این سوال که آیا دوره آموزشی دکترای تخصصی علوم آزمایشگاهی راه اندازی خواهد شد یا خیر گفت: این موضوع در طرح جامع خدمات آزمایشگاهی دیده شده است و در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *